Yhdysvaltain parhaat kampaamot - 100 parasta kampaamoa osavaltion mukaan

Amerikan 100 parasta kampaamoa

standard-body-content '>

Olemme kiertäneet koko maan - Kaliforniasta Virginiaan, Pohjois -Dakotasta Teksasiin ja kaikkialle siltä väliltä - tuodaksemme sinulle tämän mestariluettelon parhaista paikoista saada unelmiesi hiukset.

Pituudet, jotka menisimme hakemaan Rosie Huntington-Whiteleyn lohkoa, Lily Collinsin pikseliä tai Jennifer Anistonin hunajablondia, voisivat kelloa meille joitain suuria usein lentäviä mailia. Mutta jos maastolennot (tai päiviä kestävät maantiematkat) eivät ole mahdollisia, olet edelleen onnekas.

Alabama



Homewood: Salon U, salonustyle.com

Alaska

Ankkurointi: Fringe Hair Design, fringehairdesign.com

Arizona

Hymni: Dollyrockers, dollyrockersaz.com

Phoenix: The Roose Parlor & Spa, theroose.com

Arkansas

Fayetteville: Metropolis Salon, metrosalon.com

Little Rock: Fringe Salon, fringebenefitssalon.com

Kalifornia

Beverly Hills: Ramirez Tran Salon, ramireztran.com ; Meche -salonki, mechesalonla.com

Los Angeles: Kimble Hair Studio, kimblebeauty.com ; Mi Hair Lounge, mihairlounge.com

West Hollywood: Nine Zero One, ninezeroonesalon.com

San Francisco: Cinta -salonki, tape.com

Solano Beach: Jet Rhysin kampaamo, jetrhys.com

hiukset

Colorado

Denver: Clementinen, clementinesdenver.com

Aurora: Enemmän kuin kihara salonki, morethancurly.com

Connecticut

New Haven: Capture Salon, capturesalon.com

Newington: Rock Paper Scissors Hair Salon, rockpaperscissorsct.com

Delaware

Greenville: Robert Cris Salon, robertcrissalon.com

Florida

Fort Lauderdale: The Factory Salon, thefactorysalon.com

Jacksonville: Salonki^PK, salonpk.com

Miami: Todd Jameson Nue Salon, nuestudio.com

Miami Beach: Snip Snip -kampaamo, snipsnipsalon.com

Georgia

Atlanta: Bang! Salonki, bangsalonatl.com ; Kuten joki, liketheriver.com ; Seuraava salonki, salonnext.com

Kennesaw: Dyer & Post Salon, dyerandposta.com

Havaiji

Honolulu: Winam Hair Studio, winamhairstudio.com

Waikoloa Village: Hearts & Stars Salon & Day Spa, heartsandstarssalon.com

Idaho

Boise: Mehiläispesä salonki, beehivesalonboise.com ; Huone 117, salon117.net

Illinois

Chicago: The Circle Salon, thecirclesalon.com; Salonki George, georgethesalon.com ; Maxine -salonki, maxinesalon.com ; Smith & Davis Salon, smithanddavissalon.com

Indiana

Indianapolis: Biz Fletcherissä, bizonfletcher.com; A Hiusten suunnittelu, adohairdesign.com

Iowa

Des Moines: Salon Spa W, salonspaw.com

Kansas

Prairie Village: Bijin Salon & Spa, bijinsalon.com

Wichita: Planeetta hiukset, planethairusa.com

Kentucky

Louisville: Joseph's Salon & Spa, josephsalon.com; Makea tyyli O'Mine, facebook.com/sweetstyleomine

Louisiana

New Orleans: Ringletts Salon, ringlettssalon.com ; Kierretty kampaamo, twistedsalon.com

Maine

Kennebunkport: Fringe Hair Art, fringehairart.com

Maryland

Baltimore: Jaha Hair Studio, jahahair.com ; Laboratorio, laboratoriehair.com

Ellicott City: Velvet Waves, velvet-waves.com

Massachusetts

Boston: Patrice Vinci Salon, patricevinci.com ; Mario Russo, mariorusso.com ; Trephin kampaamo, trephin.com

Michigan

Ann Arbor: Salon XL, salonxl.com

Royal Oak: Alex Emilio Salon Main St, alexemiliosalon.com

Minnesota

Minneapolis: Kauneushuone, thebeautyroommpls.com ; Moxie -kampaamo, moxiesalon.com

Mississippi

Oxford: La Rousse Salon & Spa, laroussesalon.com

Missouri

Kansas City: Belle Epoque, belleepoquekc.com ; Skyline Downtown Salon, skylinesalon.com

Montana

Bozeman: Teoria -kampaamo, theoryhair.com

Nebraska

Lincoln: Sisun kampaamo, sisulincoln.com

Nevada

Las Vegas: Square Salon, squaresalon.com ; Koskemattomien hiusten muotoilu, theuntouchableshairdesign.com

Reno: Kiharat hiukset ja väritaidot, haircutcolor.com

New Hampshire

Portsmouth: Vanity Hair Studio, vanityhairstudionh.com

New Jersey

Hoboken: Salon Caru, saloncaru.com

Madison: kampaaja Zion, zionhairsalon.com

Uusi Meksiko

Albuquerque: Square Root Salon, squarerootsalon.com

Meikkitaiteilijat: Kristen Arnett, Taylor Chang-Babaian, Katey Denno, Suzy Gerstein, Nico Guilis, Marcie Lakin, Lottie, Gabbi Pascua, Fiona Stiles, Anna Webber. Kampaajat: Näyttelijät Jen Atkin, Bethany Brill, Aaron Grenia, Chase Kusero, Dhiran Mistry, James Pecis, Aviva Perea, Amoy Pitters, Vanessa Price, Allison Woodruff. Ihotautilääkärit: Leslie Baumann, MD; Annie Chiu, MD; Doris Day, tohtori; Jeanine Downie, MD; Dendy Engelman, MD; Allison Hanlon, MD; Rosemarie Ingleton, MD; Debra Jaliman, MD; Ellen Marmur, MD; Noëlle Sherber, MD. '' title = 'Tuomaripaneeli' class = 'lazyimage lazyload' data-src = 'https: //hips.hearstapps.com/ell.h-cdn.co/assets/15/27/1024x1326/gallery-1435866205-elm070115btygreenstars- 003.jpg '>

New York

New York, Serge Normant, sergenormant.com ; James Corbett Studio, jamescorbettstudio.com ; Parturi -kampaamot, hairrules.com

Brooklyn: Valkoinen huone, whiteroombrooklyn.com

Pohjois-Carolina

Durham: Moshi Moshi, moshimoshimeanshello.com

Pohjois-Dakota

Fargo: Adae Salon, adaesalon.com

Ohio

Cincinnati: High Five Salon, highfivesalon.com

Kolumbus: Evan Joseph Salon, evanjosephsalon.com

Oklahoma

Oklahoma City: Velvet Monkey Salon, velvetmonkeysalon.com

Oregon

Portland: Lucas Salon, lucas—lucas.com; Kulta + nuoli, goldandarrowsalon.com

Pennsylvania

Philadelphia: Hush Salon, hushsalon.com ; Peili & Manteli, mirrorandmantel.com

Rhode Island

Providence: KY Michaels Salon, kymichaelssalon.com

Etelä-Carolina

Charleston: Elysium -salonki, elysiumsalonspa.com ; Lava -salonki, lavasalon.com

Etelä-Dakota

Sioux Falls: My Signature Salon & Spa, mysignaturesalon.com

Tennessee

Nashville: Parlor & Juke, parlourandjuke.com

Collierville: Richard & Co Salon, richardandcosalon.com

Texas

Austin: Bird's Parturi, birdsbarbershop.com

Dallas: The Songbird Society, thesongbirdsociety.com

Houston: Ylemmän käden kampaamo, theupperhand.com

Utah

Salt Lake City: Butterfly Jac, butterflyjac.com

Vermont

Etelä -Burlington: Orbit Hair Design, orbitvt.com

Virginia

Chesapeake: Split päättyy Chesapeake, splitendschesapeake.com

Virginia Beach: Salon @ 31st Day Spa & Salon, salon31st.com

Washington

Seattle: Bowie Salon and Spa, bowiesalonandspa.com ; Vain Hair Salon, vain.com

Washington, DC

Kuolematon rakas, immortalbeloveddc.com ; Salon Revive, salonrevive.com

Länsi -Virginia

Morgantown: Lauren Kirk Hair Artistry, lkhasalon.com

Wisconsin

Milwaukee: The Establishment Salon, institutionalsalonwi.com

Wyoming

Jackson: Jairus Noble Salon, jairusnoblesalon.com

Puerto Rico

San Juan: Cristobal Salon, cristobalsalon.com

Suosittu Viestiä